دانشنامه فنی

اهمیت تولید انواع گیره صنعتی

اهمیت تولید گیره صنعتی

گیره های صنعتی فولادی معمولا به عنوان یکی از ارکان اصلی کارگاه های تولیدی مختلف محسوب می شوند که از آلیاژ های فولادی ساخته می شوند و از لحاظ کاربرد نیز در اکثر فرآیند های تولید تجهیزات صنعتی مختلف نقش پر اهمیتی را ایفا می کنند. اغلب این گیره ها از از مواد فولادی کم کربن و بیا با کربن بالا (بستگی به کاربرد گیره صنعتی مورد نظر دارد) ساخته می شوند تا فعالیت هایی مانند فرز کاری و سوراخ کاری قطعات صنعتی به بهترین شکل ممکن و با دقت بالا صورت پذیرد.

گیره های صنعتی مانند گیره زیر دریلی یا زیر فرز به دلیل فشار کاری که روی آن ها هنگام انجام فرایند های مختلف وجود دارد، باید حتما از فولاد مقاوم و با درصد کربن استاندارد تولید شوند تا به بهترین شکل ممکن وظایف خود را به نتیجه برسانند. این تجهیزات همواره باید از لحاظ عملکرد و مکانیزم کاری با کمترین خطا و روش استفاده ایده آل همراه شوند، به صورتی که حرکات و عملکرد کلی دستگاه و شرایط بکار گیری از آن به گونه ای شفاف و بر مبنای نیاز استفاده کنندگان خود از قبیل کارگاه های تولید قطعات مختلف صنعتی باشد.

این سازه های های فولادی نقش بسیار مهمی را در فرایند هایی از قبیل فرز کاری قطعات، سوراخ کاری، تراش قطعات و … ایفا می کنند. مجوعه میکرو صنعت هامون نیز به دلیل رفع نیاز متقاضیان این تجهیزات در کشور اقدم به طراحی و تولید انواع گیره های صنعتی مانند گیره زیر فرز و صفحه تراش و گیره زیر دریلی با کیفیت جهانی نموده و در حال حاضر نیز یکی از تولیدی های معتبر در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی به شمار می رود.

کدام صنایع از تولید گیره های صنعتی بهره می برند ؟

صنایع بسیاری در کشور برای تکمیل چرخه تولید و فعالیت های خود نیازمند به گیره های صنعتی فولادی در ابعاد و سایز های مختلف مانند گیره زیر دریلی می باشند و به همین جهت تولید این تجهیزات و ماشین آلات صنعتی از اهمیت ویژه ای برای صنایع مختلف برخوردار می باشد. صنعت ساخت قطعات خودرو، تجهیزات ساختمانی و ساخت و ساز، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و تجهیزات الکترونیک نیز در برخی مواقع نیازمند این گیره های می باشند تا قطعات تشکیل دهنده آن ها به بهترین شکل در کنار هم قرار گرفته و عملکرد مناسبی را داشته باشند.

تولید آزمایشی گیره های صنعتی در کارخانه های معتبر

هدف از تولید آزمایشی گیره های صنعتی مختلف توسط مجموعه هایی مانند میکرو صنعت هامون رفع و رجوع اشکالات و اشتباهاتی است که ممکن است در طراحی و تولید نهایی تجهیزات مشکلاتی را ایجاد کند. این فرایند شامل تست ها و آزمون های ایمنی و مقاومت سنجی گیره هایی مانند صفحه تراش می باشد و در صورت دریافت تاییدیه ها و عبور از چرخه تست، دستگاه مورد نظر به مرحله فروش خواهد رسید.

گفتنی است که هنگام عرضه گیره صنعتی تولید شده باید تمامی قطعات و بخش های مختلف محصول در بهترین شرایط قرار داشته باشند و عملکرد آن نیز بدون کوچک ترین خطایی همراه شود. در فرایند تولید این تجهیزات نیز کاربران باید با استفاده از روش های تجزیه و تحلیل بکارگیری و طراحی محصول، کمبود های باقی مانده را بررسی کرده و آن ها را پوشش دهند.

بحث ایمنی در تولید گیره های صنعتی

در بحث ایمنی در تولید قطعات و تجهیزات صنعتی مختلف باید به این نکته اشاره داشته باشیم که در استفاده از گیره های صنعتی یکی از مهم ترین فاکتور ها یا مواردی که باعث عدم عملکرد درست این تجهیزات شده است، اشتباه و عدم استفاده صحیح کاربر از گیره فولادی مورد نظر در هنگام انجام فعالیت های فرز کاری و دریل زنی قطعات می باشد، که نتیجه آن ایجاد آسیب های مختلف برای قطعه مورد نظر و حتی خود کاربر خواهد شد.

اشتباه کاربر مربوط به مسائلی همچون کم بود تجربه کاربر، محدودیت های فیزیکی و حرکتی دستگاه و کمبور آموزش استفاده کننده دستگاه می شود که همگی این موارد باعث عدم بکارگیری صحیح از گیره های صنعتی در هنگام انجام فعالیت های مختلف شده و مکانیزم آن را دچار خطا خواهد کرد. بطور کلی استفاده از گیره های زیر فرز و زیر دریلی باید با دقت و مهارت کافی صورت پذیرد تا شخص انجام دهنده قطعه مورد نظر یا سلامتی خود را دچار آسیب های احتمالی نکند.

سخن پایانی

کسب رضایت مشتریان از سوی تولید کنندگان تجهیزات و قطعات صنعتی مختلف مستلزم ایجاد تغییرات کوچکی است که بر روی قطعات مورد نظر اعمال می کنند و این تغییرات در دراز مدت نتایج عالی را برای کاربران آن تجهیزات به همراه خواهند داشت. به همین منظور باید برای اعمال این ریزه کاری ها مانند تراش های مورد نیاز قطعه، سوراخ کاری ها و سایر فعالیت هایی که باعث ارتقای کیفیت محصول نهایی می شوند، از ماشین آلاتی مانند گیره های صنعتی استفاده کرد.

با تفهیم بهتر این موضوع به اهمیت طراحی و ساخت گیره های صنعتی توسط تولیدی های داخل کشور پی خواهید برد و طبیعتا مجموعه ای که این تجهیزات صنعتی را با بهترین مواد اولیه و آلیاژ ها تولید کرده و محصول نهایی را با بهترین کیفیت ممکن به بازار عرضه می کند، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست خواهد آورد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *