دانشنامه فنی

بررسی روند پیش روی تولید کنندگان تجهیزات صنعتی

گیره-های-صنعتی-و-تجهیزات

بهبود مستمر و انطباق با پیشرفت های تکنولوژیکی و اجتماعی از عوامل کلیدی برای حفظ مزیت رقابتی در هر صنعتی است. این پیشرفت‌ ها برای مراکز صنعتی به‌ ویژه برای تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی بسیار حائز اهمیت می باشند، زیرا مزیت‌ های فنی و بهره وری بیشتر در سایر صنایع را نیز به همراه خواهند داشت.

تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی مانند میکرو صنعت هامون که در زمینه تولید انواع گیره صنعتی و میز صلیبی و … فعالیت می کنند، با چالش‌های بی‌ شماری مواجه هستند ، از افزایش هزینه‌ های مواد اولیه و تورم گرفته تا مقررات جدید و مشکلات زنجیره تامین. با این حال، در میان این اختلالات، چندین روند کلیدی وجود دارد که هر یک از آنها می تواند نقش کلیدی در بهبود فرآیند تولید این مجموعه ها ایجاد کند.

در ادامه این بخش از مقالات میکرو صنعت هامون به مواردی اشاره خواهیم داشت که تاثیر زیادی در افزایش سطح کیفی تولیدات کارخانه های ساخت تجهیزات صنعتی دارد. 

ارائه گزارشات و تحلیل های دقیق درمورد روش های تولید برای ساخت تجهیزات صنعتی

مراکز متعددی وجود دارند که به طور مرتب داده ها و اطلاعات بروز مربوط به دنیای تجهیزات و قطعات صنعتی را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند تا گزارش های دقیقی در این زمینه به تولید کنندگان و تولیدات صنعتی ارائه دهند.

در همین راستا انجمن تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی در کشور اغلب گزارشاتی را برای تولیدکنندگان تجهیزات و صنایعی که از محصولات آنها استفاده می کنند منتشر می کند. در این گزارش های تحلیل شده، آن ها روند های مهمی را برای آینده تولید تجهیزات و بینش های مفید برای افزایش موفقیت کسب و کار ترسیم می کنند تا زمینه سازی ارتقای مجموعه تولید کننده را فراهم کرده باشند.

صنعت-تراشکاری-با-میز-صلیبی

 

بطور کلی تمام تحقیقات و بررسی های موجود در زمینه تولید تجهیزات صنعتی بر اجرای هوش مصنوعی و فرآیندهای خودکار و همچنین افزایش ایمنی و حفاظت از محیط زیست متمرکز هستند. به همین دلیل فرصت های تولید در سال های آینده با چالش هایی روبرو خواهد شد که با استراتژی های درست می توان آنها را به فرصت تبدیل کرد.

طبیعتا رعایت اصول و قواعد بروز در تولیدات تجهیزاتی همانند گیره های صنعتی و میز صلیبی به دلیل نقشی که در یکی از صنایع تاثیر گذار در دنیا، یعنی صنعت تراشکاری قطعات دارند، می تواند در آینده اینگونه تولیدات و پیشرفت آن ها کمک شایانی کند.

چالش های زیست محیطی

اثرات محیطی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای صنایع مختلف و همچنین فشار مشتریان، تامین کنندگان و عموم مردم، مدیریت و بهینه سازی ایجاد و انتشار گازهای گلخانه ای را به یک ضرورت در دنیای امروز تبدیل می کند.

این امر در مورد خود صنعت تولید تجهیزات و همچنین ماشین آلات و فناوری تولید آنها صدق می کند. صنایعی مانند بخش تراشکاری و فرز کاری قطعات صنعتی نیاز به کار با بسیاری از ماشین‌های صنعتی مانند گیره صنعتی دارند تا دقت بی‌وقفه و شرایط ایده‌آل برای فرآیندهای خود را تضمین کنند.

به همین دلیل است که محیط‌هایی مانند کارگاه ها و تولیدی های صنعتی نسبت به ساختمان‌ های اداری معمولی با اندازه مشابه، انرژی بسیار بیشتری مصرف می‌کنند. در نتیجه این مجموعه باید به فکر تامین تجهیزات مختلف صنعتی با حداقل میزان مصرف انرژی باشند.

رویکرد متفاوت میکرو صنعت هامون در تولید تجهیزات صنعتی

بخش تولید تجهیزات صنعتی با ظهور استراتژی و هدف گذاری های نوین در ساخت انواع تجهیزات در حال تحول عظیمی است. مراکز تولید کننده که در این زمینه فعالیت می کنند به جای تمرکز صرف بر فروش یکباره تجهیزات، از استراتژی‌ های مبتنی بر اشتراک یا مصرف استفاده می‌کنند که به نفع تولیدکنندگان تجهیزات و خریداران این تجهیزات نیز می باشد.

از دیدگاه تولیدکنندگانی مانند میکرو صنعت، تمرکز بر راه ‌حل ‌ها و نه صرفاً محصولات، منبع درآمد بلند مدت ‌تری را برای آنان فراهم می‌کند و به کسب ‌و کارها و صنایع مختلف این امکان را می‌دهد تا از طریق سرمایه‌گذاری در خدمات با حاشیه بالاتر، خود را از رقبا متمایز کنند. برای مشتریان، این رویکرد تمایل بسیار بالایی را در جهت سفارشی سازی و انعطاف پذیری در تجهیزات صنعتی را ایجا می کند.

تولید کنندگان تجهیزات صنعتی به مانند مجموعه ما با بکار گیری از پیش‌بینی تعمیر و نگهداری، پشتیبانی و نظرات کارشناسی گرفته تا ارائه تکنولوژی های نوین در تولیدات خود، روش‌های خلاقانه جدیدی را برای متمایز کردن خود و افزایش درآمد و کیفیت محصولات در طول چرخه فعالیت خود در پیش می‌گیرند.

نتیجه گیری

بسیاری از گزارش های صنعتی می توانند  بینش های مفیدی به صنایع تولید تجهیزات صنعتی ارائه دهند. با کمک این مجموعه گزارشات، می‌توانیم کاوش ‌هایی در زمینه صنعت کنونی، چالش ‌هایی که با آن‌ها روبرو بوده و با آن مواجه خواهند شد، و اینکه کدام روند به آن‌ها در غلبه بر مشکلات کمک می‌کند، بیابیم.

تولیدات مربوط به حوزه تراش و ماشین کاری قطعات هم که شامل ماشین آلات مختلف مانند گیره زیر دریلی، زیر فرز و صفحه تراش، میز کشویی تقویتی و … می باشند، باید با این روند ها همسو شده و با توجه به نیاز روز و چالش های موجود برای تولید کنندگان آن، با بالاترین بهره وری از جهات مختلف ساخته و به دست مشتریان برسند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *