دانشنامه فنی

خدمات پس از فروش گیره های صنعتی

خدمات-پس-از-فروش-گیره-صنعتی

گیره های صنعتی از ماشین آلات بسیار کاربردی در کارگاه های تولیدی و تراشکاری است. وجود این نوع از تجهیزات در مراکز صنعتی مختلف به حدی پر اهمیت است که بروز کوچک ترین اختلال در عملکرد آن، می تواند فرآیند ماشین کاری قطعات صنعتی را دچار مشکل نماید. این موضوع نشان از اهمیت بالای خرید، استفاده و نگهداری این گیره های فولادی دارد.

بسیاری از افرادی که در صنایع مختلف مشغول فعالیت می باشند، به درستی از اهمیت گیره های مختلف صنعتی همانند گیره زیر دریلی و صفحه تراش مطلع نیستند و به همین دلیل از تعمیر و نگهداری صحیح این تجهیزات اجتناب می کنند که این امر می تواند عملکرد مجموعه آن ها را با مشکلات زیادی روبرو کند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا از مزایا و فرایند تولید گیره های صنعتی و در نهایت کیفیت و طول عمر دستگاه و خدمات پس از فروش آن در مراکز تولید کننده معتبر اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، تا هنگام خرید گیره زیر دریلی یا سایر ماشین آلات فولادی این چنینی دچار سردرگمی نشوید.

مزایای گیره صنعتی در فعالیت های مختلف

هر ماشین صنعتی که تولید و در مراکز و کارگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، طبیعتا دارای مزایا و ویژگی های مثبت زیادی هستند. گیره های صنعتی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و خریداران باید از مزایای استفاده از این محصولات فولادی اطلاعات کافی داشته باشند. بطور کلی گیره زیر فرز یا صفحه تراش و گیره زیر دریلی دو نوع از پر مصرف ترین نوع این محصولات می باشند، که هر یک دارای وظایف و ویژگی های خاصی هستند.

مزیت اول استفاده از این ماشین آلات تسریع در انجام فرآیند های ماشین کاری قطعات صنعتی می باشد؛ بطوری که کاربر با داشتن یک میز صنعتی به همراه گیره های مختلف سطح دسترسی خود به تمام نقاط قطعه را افزایش داده و به همین دلیل فعالیت های خود را با سرعت بالاتر به انجام خواهد رساند.

میز صلیبی و گیره های صنعتی

مزیت دوم، دقت بالای فرایند های ماشین کاری اعم از سوراخ زنی، تغییر شکل و … در هنگام استفاده از گیره های صنعتی می باشد. چرا که این ماشین آلات با دارا بودن از فک های مستحکم و قابل تنظیم، قطعه کار مورد نظر را بطور ثابت و بدون کوچک ترین لغزش در مکان اختصاصی آن نگه داشته و امکان انجام فعالیت کاربر را با دقت بالا فراهم می کند.

کاهش نیروی کار و به طبع آن کاهش هزینه های تولید و ماشین کاری قطعات از دیگر مزایای قابل ذکر استفاده از گیره صنعتی می باشند.

نکات مهم در فرآیند تولید گیره های صنعتی

تولید گیره های صنعتی متناسب با نیاز استفاده کنندگان صورت می پذیرد و این فرآیند نیازمند الزامات مختلف از جمله تحلیل و بررسی نیاز افراد به این گیره ها، انتخاب مواد و آلیاژ های سازنده، طراحی و چگونگی اجرای نقشه، بهینه سازی حداکثری و در نهایت تولید نهایی خواهد بود. تولید کنندگان صنعتی معتبر نیز برای ساخت محصول با سطح کیفی بالا و بهره وری ایده آل از ماشین آلات آن ها از سوی خریداران، موظف به اجرای موارد ذکر شده هستند.

در فرآیند تولید گیره های صنعتی مختلف مااند گیره زیر دریلی باید به موارد دیگری مانند سطح عملکرد و توان دستگاه، وزن تشکیل دهنده گیره، قابلیت سازگاری با محیط های کاری مختلف و میزان فعالیت های قابل اجرا با آن نیز توجه کرد تا ساخت این ماشین آلات به بهترین نحو صورت پذیرد.

کیفیت و طول عمر گیره صنعتی

در فعالیت های کارگاهی که فرآیند های ماشین کاری و تراش بصورت مستمر در آن ها صورت می پذیرد، به منظور بالا بردن بهره وری و پایین آوردن احتمال خطاها و خسارات مختلف، اطلاع از طول عمر مفید و کیفیت ماشین آلات مختلف از جمله گیره های صنعتی امری ضروری تلقی می شود. به همین جهت تولید کنندگان این تجهیزات نیز باید تمام توان خود را در جهت ساخت محصول با کیفیت بالا برای مصرف کنندگان بکار بگیرند.

به همین جهت برای جلوگیری از وقوقع حوادث و آسیب های مختلف به کاربرد و گیره مورد نظر در شرایط مختلف، استاندارد هایی در تولید آن ها لحاظ شده است. این در حالی است که در برخی مواقع این استاندارد ها نیز ممکن است نظر قطعی در مورد تولید نهایی محصول برای تولید کنندگان ارائه ندهند، به همین منظور نیاز است تا سیستم های بازبینی دیگری نیز برای اطمینان از کیفیت و دوام محصول نهایی از سوی سازندگان بکار گرفته شود.

همچنین مواردی وجود دارند که استفاده کنندگان گیره های زیر دریلی و زیر فرز و سایر تجهیزات می توانند با آگاهی از آن، میزان عمر مفید تجهیزات مورد نظر را بدست آورند. رفع نواقص و ایرادات جزئی تا پیش از نیاز به تعمیر کلی، پیشگیری از گسترش نواقص و ایرادات گیره ها، افزایش راندمان و بازده کاری و … از جمله این موارد می باشند. با بررسی این موارد شما می توانید از گیره های صنعتی موجود در کارگاه ها و مراکز تولیدی خود نگهداری کرده و طول عمر آن ها را افزایش دهید.

ضمانت و گارانتی گیره صنعتی

گارانتی یا تضمین کیفیت محصول از موارد اساسی در مواقع خرید گیره های صنعتی است که توجه خریدارن را به خود جلب می کنند و اساسا باید این ماشین آلات صنعتی را به دلیل میزان فعالیت و کاربری که دارند، از تولیدی های معتبر خریداری کرد. مجموعه میکرو صنعت هامون از جمله تولیدی هایی است که در زمینه ضمانت و ارتقای سطح کیفی محصولات خود، سعی کرده تا بهترین ماشین آلات صنعتی اعم از گیره زیر دریلی، صفحه تراش، میز صلیبی و … را تولید کرده و به دست مشتریان برساند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *